Β Ανδρών: Άδενδρο και Ν.Ρύσιο παραμένουν στην κορυφή των δύο ομίλων – Όλοι οι αγώνες

ekasth1 615x400

Οι νίκες του Γαλαξία Αδένδρου στον Α’ Όμιλο και της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου στον Β’ Όμιλο ξεχώρισαν στην 11η αγωνιστική της Β’ Κατηγορίας Ανδρών της ΕΚΑΣΘ. Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα, τις βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα απ’ τους αγώνες… 

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

 

Τα αποτελέσματα

 

ΔΑΣΩ-Αριστοτέλης Σταυρού  59-56(τελικό)

Ολυμπος Ελευθ. Κορδελιού-Αστέρας Κουκλουτζά  25-13(12), 48-30(25), 64-47(35), 74-54(τελικό)

Δόξα Δρυμού-Αλέξανδρος Συκεών  19-9 (10), 32-29(25), 52-51(38), 53-58(τελικό)

Ακαδημίες Πρωταθλητών-Γαλαξίας Αδένδρου 9-20(10), 26-35(20), 36-52(30), 57-62(τελικό)

Αρίων Σταυρούπολης-Αμπελόκηποι Μενεμένη  23-19(10), 62-43(30), 73-59(τελικό)

ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου-Κεραυνός Ωραιοκάστρου 19-36(10), 32-36(20), 40-47(30), 44-55(35), 69-66(τελικό)

 

Ρεπό: Χορτιάτης

 

Η βαθμολογία

 

1) Γαλαξίας Αδένδρου            21        715-597           118

2) Αρίων Σταυρούπολης        20        790-571           219

3) Ολυμπος Ελευθ. Κορδελιού          19        777-615           162

4) Αλέξανδρος Συκεών           16        620-589           31

5) Ακαδημίες Πρωταθλητών  15        586-545           41

6) Δόξα Δρυμού          14        541-524           17

7) Αριστοτέλης Σταυρού        14        547-576           -29

8) Αστέρας Κουκλουτζά         14        610-655           -45

9) Αμπελόκηποι Μενεμένη    14        630-696           -66

10) ΔΑΣΩ         13        586-673           -87

11) ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου    12        552-679           -127

12) Κεραυνός Ωραιοκάστρου 12        577-707           -130

13) Χορτιάτης 11        552-656           -104

 

*Χορτιάτης, Αρίων Σταυρούπολης, Ολυμπος Ελευθερίου Κορδελιού, Αλέξανδρος Συκεών, ΔΑΣΩ, Κεραυνός Ωραιοκάστρου, Αστέρας Κουκλουτζά, Αριστοτέλης Σταυρού, ΑΟΚ Αγίου Αθανάσιου έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο, ενώ Ακαδημίες Πρωταθλητών και Δόξα Δρυμού δύο.

 

Η επόμενη αγωνιστική (12η, 14/12)

 

Αστέρας Κουκλουτζά-ΔΑΣΩ

Ολυμπος Ελευθ. Κορδελιού-Δόξα Δρυμού

Αριστοτέλης Σταυρού-Ακαδημίες Πρωταθλητών

Γαλαξίας Αδένδρου-Αρίων Σταυρούπολης

Χορτιάτης-ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου

Κεραυνός Ωραιοκάστρου-Αλέξανδρος Συκεών

 

Ρεπό: Αμπελόκηποι Μενεμένη         

 

Δόξα Δρυμού  53

Αλέξανδρος Συκεών 58 

Δεκάλεπτα: 19-9, 28-25, 37-39, 53-58

Διαιτητές: Βασιλόπουλος-Ντόντης

Δόξα Δρυμού (Παντελίδης): Καπίδης Β., Τέντζος 8(1), Δαμίγος 1, Βίγλας 3, Μαραγγινός 5, Ζητάκης 5(1), Καϊβετζής 29(7), Γλαβάς 2, Μάμας, Καπίδης Γ.

 

Αλέξανδρος Συκεών (Ούλιος): Κουτσουκίδης, Τσιγγέλης, Γιαννάκης 13(2), Δανούσης 8(2), Κιρκινεζιάδης 10, Λεμοντζής 7(1), Αλούπης 1, Παπαστεφάνου 2, Τζέλος 9, Τιγκιρίδης, Ζλάκιος 6, Μπλαβάκης 2.

 

Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων 57

Γαλαξίας Αδένδρου 62

Δεκάλεπτα: 9-20, 26-35, 36-52, 57-62

Διαιτητές: Αγραφιώτης Ι.-Πράττος

Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων (Μύθου): Δώνης 13, Δασύρας 2, Παρασκευόπουλος 23, Ξανθόπουλος 2, Ζαβαρόπουλος 5(1), Παπαστολόπουλος, Τσικίνας 4, Βλαχοδήμος 5, Κολοκυθάς 3. 

Γαλαξίας Αδένδρου (Μητακίδης-Γιαννάκης): Μασούτης, Ρούζιος 12(3), Γιαννάκαρος 12(2), Παπαδημητρίου 14(2), Βλάχος 2, Καλπαξής 13, Σεϊτανίδης, Τελλίδης 10(1), Πλατανίτης 4, Ποντίκας 2.   

 

Ολυμπος Ελευθ. Κορδελιού  74

Αστέρας Κουκλουτζά  54

Δεκάλεπτα: 23-13, 41-38, 59-44, 74-54

Διαιτητές: Αναστασιάδης Β.-Γαβρίδης

Ολυμπος Ελευθ. Κορδελιού (Χριστοφορίδης): Κοκονέση 3, Χασάπης, Πράντζος 1, Παπαδόπουλος 12(3), Συντρίδης 2, Παπαευαγγέλου 16, Μακαλέκας 12, Πούλιος, Καζαμίας 4, Καλονικίδης 2, Σιδηρόπουλος 2, Κυριώτης 19(2).  

Αστέρας Κουκλουτζά (Τουλούμης-Κνάπεκ): Γεράκης 2, Μηναϊδης 2, Τουλούμης 9, Παπαγεωργίου 9, Παπαδόπουλος Ν., Κωδωνάς 2, Σιδηράς 2, Ριζόπουλος 9, Γκούμας 4, Παπαδόπουλος Ι. 8, Παντελίδης 7.

 

ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου  69

Κεραυνός Ωραιοκάστρου 66

Δεκάλεπτα: 19-16, 32-36, 40-47, 69-66

Διαιτητές:  Θρασυβουλίδης-Καρμπά

ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου (Ηλιάδης): Αρβανίτης, Πετρίδης 27(4), Πυρετζής 1, Πίγκας 4, Αναγνωστίδης, Τολούδης 3, Τσιτσινάκης 8(2), Χριστάνης 7, Φωτακίδης 2, Αλεξανδρής 4, Σωτηράκογλου 4, Μπαχτσεβάνης 3(1).

Κεραυνός Ωραιοκάστρου (Χονδρογεώργης-Βαρυτιμίδης): Χονδρογεώργης Χ. 3(1), Πατσιαβούρας, Βασιλόπουλος, Τιγκλιανίδης Χ. 14(1), Τσιροπούλης 12(1), Πετρίδης 12, Παπλωματάς 17, Παπαδόπουλος, Τιγκλιανίδης Π., Χονδρογεώργης Β., Μπακιρτζίδης 5.

 

 

B OMIΛΟΣ
 

Τα αποτελέσματα

 

Αριστοτέλης Επανομής-GBA 12-12(10), 28-29(20), 49-48(30), 64-61(τελικό)

Βεργίνα-ΑΣ Πανόραμα  36-27(20), 70-56(37), 78-60(τελικό)

Νέα Ραιδεστός-ΑΚ Αστέρια  34-34(20), 45-46(30), 49-54(35), 62-66(τελικό)

Αστέρας Πλαγιαρίου-ΑΟ Μαλακοπής  19-19(14), 34-33(22), 50-64(34), 58-77(τελικό)

Αριστοτέλειο Κολέγιο-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου  31-44(23), 53-75(τελικό)

Αρετσού-Αχιλλέας Τριανδρίας  18-29(10), 35-42(20), 60-53(30), 72-72(κ.α.), 77-84(τελικό)

ΑΚ Πανόραμα-Φοίνικας Καλαμαριάς  35-24(16), 59-40(27), 79-70(τελικό)

 

Η βαθμολογία

 

1) Αναγέννηση Ν. Ρυσίου      20        820-700           120

2) GBA 18        817-753           64

3) Νέα Ραιδεστός       18        745-701           44

4) Αρετσού     18        784-764           20

5) Αχιλλέας Τριανδρίας          18        740-697           43

6) Αριστοτέλης Επανομής      18        696-668           28

7) ΑΚ Πανόραμα         17        725-710           15

8) ΑΣ Πανόραμα         16        754-779           -25

9) Φοίνικας Καλαμαριάς        16        816-852           -36

10) Βεργίνα     16        764-721           43

11) ΑΚ Αστέρια           16        710-737           -27

12) ΑΟ Μαλακοπής    15        749-742           7

13) Αστέρας Πλαγιαρίου        14        698-744           -46

 

14) Αριστοτέλειο Κολέγιο      11        588-838           -250

 

Η επόμενη αγωνιστική (12η, 14/12)

 

ΑΣ Πανόραμα-Αριστοτέλης Επανομής

Βεργίνα-Νέα Ραιδεστός

GBA-Αστέρας Πλαγιαρίου

ΑΟ Μαλακοπής-Αριστοτέλειο Κολέγιο

Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Αρετσού

Αχιλλέας Τριανδρίας-ΑΚ Πανόραμα

Φοίνικας Καλαμαριάς-ΑΚ Αστέρια

 

ΑΚ Πανόραμα 79

Φοίνικας Καλαμαριάς 70

Δεκάλεπτα: 20-15, 42-29, 60-48, 79-70

Διαιτητές: Καντερές-Μπαχτσεβανόπουλος

ΑΚ Πανόραμα (Γιαννάκης): Τσαλαγεώργος 10, Εμμανουήλ 15(3), Τζίνης 3(1), Στογιαννόπουλος 15(3), Μάστορας 3, Χατζής 12(1), Προκοπάκης, Μεϊντάνης 10(1), Ποδιώτης Α. 4, Τσακιρίδης 7, Ποδιώτης Π.

Φοίνικας Καλαμαριάς (Καζακλής): Ασημακόπουλος 10, Παναγιωτίδης 11(3), Παπαδόπουλος 9(2), Πιτσαλίδης 4, Καραγκιαβουρίδης Χρυσ. 11, Μιχαηλίδης 23(2), Καραγκιαβουρίδης Χρηστ., Χλιαβόρας 2.

 

 

 

Βεργίνα 78

ΑΣ Πανόραμα  60

Δεκάλεπτα: 22-13, 36-27, 54-46, 78-60

Διαιτητές: Σελεβός-Αντωνέλου

Βεργίνα (Βουρδέρης-Μήτσικας): Καλιδόπουλος 2, Παρίσης 16(3), Κονιώρης 7, Παντερής 9, Μπιτέρνας 2, Δημητρόπουλος 2, Τικτόπουλος, Σταφυλάς 13, Φύκατας 7, Καμπανάς 16(2), Σαμαράς, Κατριβάνος 4.  

ΑΣ Πανόραμα (Ιωαννίδης-Ριτζαλέου): Χοϊδάς 8, Αστερίου 12(1), Κρίτσας 7(1), Σουκουλιάς 12, Βεργόπουλος, Τσάκος 10(1), Δερμετζίδης 6(2), Κουτσόβουλος, Ψαρράς, Σπανός Μ. 5(1).

 

Αρετσού 77

Αχιλλέας Τριανδρίας 84

Δεκάλεπτα: 18-29, 35-42, 60-53, 72-72(κ.α.), 77-84

Διαιτητές: Τζιοπάνος-Κωνής

Αρετσού  (Πετρόπουλος): Φλιώνης Ν. 20(3), Αποστόλου 2, Σκούφος 17(1), Κατσούλης 9(3), Φλιώνης Ι., Παντελίδης 7(1), Σιδηράς, Θεοδοσιάδης 22(3).

Αχιλλέας Τριανδρίας (Χατζόπουλος): Παπαθανασίου 5, Κομνιανίδης 19(1), Πετρίδης 10(1), Ιορδανίδης 2, Βαρδουνιώτης 6, Τραπεζάνογλου 5, Χατζόπουλος 10(2), Χατζηιωαννίδης, Ουγουρλόγλου 3, Τσανακτσίδης 24(4).

 

Αριστοτέλειο Κολέγιο  53

Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 75

Δεκάλεπτα: 15-17, 28-35, 38-60, 53-75

Διαιτητές: Τσαρδούλιας-Ξενιτόπουλος

Αριστοτέλειο Κολέγιο (Μελετιάδης): Τροφίδης 9, Τζανακάκης, Σύρος, Αφαλονιάτης, Πούνιος 7(1), Θώμος 6, Βλαχάκης 4, Μυλωνάς 5, Ιωάννου, Κυριακίδης 19(3), Ζάρρας 3(1).

Αναγέννηση Ν. Ρυσίου (Αποστολίδου): Σταμολάμπρος 9, Μυλωνάς 23, Παπαστεργίου 8, Πατίκας Δ. 13(2), Τουρνάς 2, Πατίκας Γ. 11(2), Σκεύης 2, Παπαγεωργίου Γ., Παπαγωργίου Δ. 7(2), Σπανός.

 

Αριστοτέλης Επανομής  64

GBA  61

Δεκάλεπτα: 12-12, 28-29, 49-48, 64-61

Διαιτητές: Δέλλας-Κωνσταντινέλης

Αριστοτέλης Επανομής (Γκένογλου-Τουβεντσίδης):Κουτρομπίλας Μ. 4, Κουκουσεράκης, Τουβεντσίδης 11(2), Μπέλλος 10, Κουτρουμπίλας Ε., Δεμίρογλου 17(1), Καργόπουλος 9(1), Αλεξόπουλος 3, Δέλλας 5, Νικητιανός 1, Μαγκλάρης 2, Στρατίδης 2.  

GBA (Δεμερτζής): Βενιζέλος, Σακαλάκης 1, Παπαϊωάννου, Μαλτέσιος, Ντινάκης 11(1), Φωτιάδης 15, Σπυρόπουλος 23(4), Χαραλαμπίδης Χ., Κουντουράκης 1, Κουτζιάμπασης 3, Γεωργιάδης 7, Μακριδάκης. 

basketplus.gr
Author:

Powered by WPeMatico