Τον σπουδαιότερο εφετινό ευρωπαϊκό αγώνα του δίνει ο ΠΑΟΚ στην Κροατία. Ο «Δικέφαλος» αναμετράται στη Ριέκα (26/8, 21:00, OPEN TV) με την ομώνυμη ομάδα, στον αγώνα ρεβάνς για τα πλέι οφ του Europa Conference League, και χρειάζεται τη νίκη με οποιοδήποτε σκορ, προκειμένου να πάρει το «εισιτήριο» για τους ομίλους της διοργάνωσης και να συνεχίσει το φετινό ευρωπαϊκό «ταξίδι» του.

Οι δύο «μονομάχοι» έχουν… ανοιχτούς λογαριασμούς από την αναμέτρηση της Τούμπας, όπου αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1. Αυτό σημαίνει ότι οι Θεσσαλονικείς πρέπει να κρατήσουν το «μηδέν» στην άμυνα και να «ψάξουν» ένα ή περισσότερα τέρματα, τα οποία θα τους στείλουν στους ομίλους της νεοσύστατης διοργάνωσης.

Εκεί θα επιδιώξει να βρεθεί και η Ανόρθωση, που υποδέχεται στη Λάρνακα τη Χάποελ Μπερ Σεβά, στη ρεβάνς του 0-0 από το πρώτο παιχνίδι στο Ισραήλ. Αύριο διεξάγονται συνολικά 22 αγώνες για τα πλέι οφ του Europa Conference League, με τους νικητές από τα ισάριθμα ζευγάρια να παίρνουν το «εισιτήριο» για τους ομίλους, στους οποίους θα δώσουν το «παρών» και οι δέκα ομάδες που θα αποκλειστούν στα πλέι οφ του Europa League.

Το πρόγραμμα των αγώνων ρεβάνς για τα πλέι οφ του Europa Conference League:

Καϊράτ (Καζακστάν)-Φόλα Ες (Λουξεμβούργο) 26/8 (4-1)

Ζίλινα (Σλοβακία)-Γιάμπλονετς (Τσεχία) 26/8 (1-5)

Λίνκολν Ρεντ Ιμπς (Γιβραλτάρ)-Ρίγα (Λετονία) 26/8 (1-1)

Μπόντο Γκλιμτ (Νορβηγία)-Ζαλγκίρις (Λιθουανία) 26/8 (2-2)

Ανόρθωση (Κύπρος)-Χάποελ Μπερ Σεβά (Ισραήλ) 26/8 (0-0)

Ρόμα (Ιταλία)-Τραμπζονσπόρ (Τουρκία) 26/8 (2-1)

Κοπεγχάγη (Δανία)- Σιβασπόρ (Τουρκία) 26/8 (2-1)

Έλφσμποργκ (Σουηδία)-Φέγενορντ (Ολλανδία) 26/8 (0-5)

Φίτεσε (Ολλανδία)-Άντερλεχτ (Βέλγιο) 26/8 (3-3)

Ρόζενμποργκ (Νορβηγία)-Ρεν (Γαλλία) 26/8 (0-2)

ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία)-Βικτόρια Πλζεν (Τσεχία) 26/8 (0-2)

Χάμαρμπι (Σουηδία)-Βασιλεία (Ελβετία) 26/8 (1-3)

Μακάμπι Χάιφα (Ισραήλ)-Νέφτσι (Αζερμπαϊτζάν) 26/8 (3-3)

Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Σαχτέρ (Καζακστάν) 26/8 (2-1)

Γάνδη (Βέλγιο)-Ρακόβ (Πολωνία) 26/8 (0-1)

Ριέκα (Κροατία)-ΠΑΟΚ (Ελλάδα) 26/8 (1-1)

Σεντ Τζόνστον (Σκωτία)-Λίντσερ (Αυστρία) 26/8 (1-1)

Ουνιόν Βερολίνου (Γερμανία)-Κουόπιο (Φινλανδία) 26/8 (4-0)

Τότεναμ (Αγγλία)-Πάσος Φερέιρα (Πορτογαλία) 26/8 (0-1)

Αμπερντίν (Σκωτία)-Καραμπάχ (Αζερμπαϊτζάν) 26/8 (0-1)

Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία)-Φλόρα (Εσθονία) 26/8 (2-4)

Παρτιζάν (Σερβία)-Σάντα Κλάρα (Πορτογαλία) 26/8 (1-2)

 

 

zougla.gr

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here