Πήραν το θρίλερ με Γιάννη να παίρνει ανάσες οι Μπακς! Νίκη για τους Λέικερς! VIDEOS

bleddose

Σε ένα ματς που o Γιάννης Αντετοκούνμπο έπαιξε λίγο και είχαν διαφορά από νωρίς, αλλά έγινε… θρίλερ, οι Μπακς κατάφεραν να το οδηγήσουν στην παράταση (126-126 η κανονική διάρκεια του αγώνα) και τελικά να επικρατήσουν στην παράταση των Κινγκς με 140-141 μέσα στο Σακραμέντο.

Τα «ελάφια» προηγούνταν καθόλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, όμως στην τέταρτη περίοδο φάνηκε σα να… θόλωσαν και τελικά οδηγήθηκαν στον έξτρα χρόνο.

Όσον αφορά τον «δικό μας», τον Γιάννη Αντετοκούνμπο, αγωνίστηκε μόλις 24 λεπτά μετά τις ενοχλήσεις που είχε και κατάφερε να πετύχει 17 πόντους, ενώ είχε επίσης 7 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 μπλοκ.

Πρώτος σκόρερ για το Μιλγουόκι ήταν ο Μπλέντσο με 26 πόντους, τον ακολούθησε ο Μπρογκντόν με 25 και από 21 σημείωσαν ο Μίντλετον και ο Μίροτιτς.

Από την πλευρά τους, οι «βασιλιάδες» αγωνίστηκαν χωρίς τους Μπιέλιτσα, Κουφό, Μέισον και Μπερκς. Πρώτος σκόρερ για τους γηπεδούχους ήταν ο Χιλντ με 32 πόντους, ενώ ο Μπογκντάνοβιτς πέτυχε 28.