ΒΟΡΡΑΣ: Ντέρμπι παντού!

anatolia pagkos 2018 770x480

Το ντέρμπι της πεδιάδας της Θεσσαλονίκης ανάμεσα σε Γέφυρα και Χαλκηδόνα (LiveStreaming ΕΔΩ), αλλά και η δύσκολη έξοδος του πρωτοπόρου Ανατόλια στην Ελευθερούπολη κλέβουν σήμερα την παράσταση στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής του Βόρειου Ομίλου της Β’ Εθνικής.

Το Αγρίνιο θα υποδεχθεί το Στρατώνι και θέλει να επιβεβαιώσει τα προγνωστικά και να φθάσει στην κατάκτηση ακόμα ενός ροζ φύλλου, τη στιγμή που ΧΑΝΘ και Ερμής Λαγκαδά αναμένεται να δώσουν «μάχη» στο «Μίμης Τσικίνας» για τη νίκη.

 

Οι Μαχητές θα φιλοξενήσουν στα Πεύκα το Μακεδονικό, που είναι ουραγός στην κατάταξη και θα παίξει χωρίς άγχος για το καλύτερο δυνατό. Εκτός έδρας δοκιμασίες περιμένουν τη Νίκη Βόλου και το Φαίακα Κέρκυρας. Οι Θεσσαλοί θα αγωνιστούν στα Φάρσαλα και οι νησιώτες στις Σέρρες απέναντι στους τοπικούς Ίκαρους, σε ακόμα δύο ενδιαφέροντα ματς.

 

Το πρόγραμμα της 19ης αγωνιστικής:

 

 

Σάββατο 23/02
Φίλιππος Βέροιας-Έσπερος Λαμίας 67-57

Δεκάλεπτα: 25-10, 43-27, 61-48, 67-57
Διαιτητές: Λόρτος-Γραικός
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας-Μπλατσιώτης) : Παπαδόπουλος 4, Τσεσμετζίδης, Σισμάνης, Πονόπουλος, Βάλλιος, Τσιαγκλαγκάνος 13(3), Γιαντσιδιώτης, Καβαργύρης 2, Κοθράς 10(2), Παραπούρας 12(3), Σουτζόπουλος 15, Καντάρκος 11.
Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης) : Στογιάκοβιτς, Ρούζιος 12(2), Μπερτσιμάς, Πάππος, Κατσαρές 9(1), Παπανικολάου, Φύκας 12(1), Αργύρης, Παπαργυρόπουλος 16(1), Μαντζούκας, Τεπετίδης 8, Ολύμπιος.

 

Κυριακή 24/02

«Μ. Τσικίνας» 19.00 ΧΑΝΘ-Ερμής Λαγκαδά Θεοδώρου, Γαζέτας (Αστρεινίδης)

Γέφυρας 17.00 Γέφυρα-Χαλκηδόνα/Προποντίς Σιμητόπουλος, Λουλουδιάδης (Παραλικίδης)

Αγρινίου 17.00 Αγρίνιο-Στρατώνι Καμήτσος, Μαρινάκης (Μπέστιας)

Φαρσάλων 17.00 Φάρσαλα-Φαίακας Κέρκυρας Ντούρας, Δημάδης (Μόρφη)

Πεύκων 17.00 Μαχητές-Μακεδονικός Τσιρτσιμάλης, Τζιοπάνος Γ. (Δροσόπουλος)

Σερρών 17.00 Ίκαροι Σερρών-Νίκη Βόλου Ταρενίδης Στ., Μπακάλης (Δραγκίογλου)

Ελευθερούπολης 17.00 Ελευθερούπολη-Ανατόλια Ευφραιμίδης, Ταρενίδης Κ. (Μπρίγκος)

 

Η βαθμολογία:
1. Ανατόλια (17-1) 35
2. Αγρίνιο (12-6) 30
3. Ελευθερούπολη (12-6) 30
4. Φίλιππος Βέροιας (11-8) 30
5. Ερμής Λαγκαδά (10-8) 28
6. ΧΑΝΘ (9-9) 27
7. Χαλκηδόνα/Προποντίς (9-9) 27
8. Μαχητές (9-9) 27
9. Έσπερος Λαμίας (8-11) 27
10. Νίκη Βόλου (8-10) 26
11. Φαίακας Κέρκυρας (8-10) 26
12. Στρατώνι (7-11) 25
13. Γέφυρα (7-11) 25
14. Φάρσαλα (7-11) 25
15. Ίκαροι Σερρών (6-12) 24
16. Μακεδονικός (5-13) 23

 

 

 

 

basketplus.gr/

Συντάκτης:

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here

16 + 6 =